Preskočiť na hlavný obsah

Tlačová správa: Letné športové tábory pre talentovanú mládež pod záštitou PRO Talent Slovakia

 

Občianske združenie PRO Talent Slovakia v roku 2020 úspešne realizovala dva 14 dňové letné športové tábory pre talentovanú mládež. 

Súčasťou pobytu zabezpečil o.z. PRO Talent Slovakia aj financovanie cestovných nákladov, ubytovania, celodennej stravy, sprievodného programu, v neposlednom rade prenájmu športových priestorov a kvalifikovaných trénerov pre všetkých účastníkov letného tábora. 

Tréningy boli rozdelené na získanie a upevnenie zručností pod záštitou špecializovaného športového trénera, zvlášť na kondičné tréningy vedené pod odborným dozorom,  vzájomné priateľské zápasy a nadväzovanie kontaktov športových klubov, ako aj chill-out pobyt pri mori pre mladých účastníkov tábora.

„Podpora mládeže a športu je jedno z najviac postihnutých oblastí, ktorú zasiahli obmedzenia zavedené v súvislosti s pandémiou COVID-19, a na ktorú sa nevzťahovali žiadne alebo len obmedzené príspevky na zmiernenie dopadu krízy COVID-19“, uvádza riaditeľka občianskeho združenia PRO Talent Slovakia Ing. Jasna Rumanková.

„Napriek nepriaznivej ekonomickej situácii v oblasti podpory športu sme aj tento rok realizovali dva letné tréningové tábory pre žiakov v športovom centre Višnjik /Hala Krešimira Ćosića/ v chorvátskom meste Zadar.“, dodáva riaditeľka.

Iniciatíva o.z. PRO Talent Slovakia by neexistovala bez dobrovoľného nasadenia niekoľkých ľudí, ktorí jej vo svojom voľnom čase venujú svoj čas.

Podobné podujatia, akcie a aktivity pre talentovanú mládež potrebujú širokú podporu verejnosti, partnerov a médií ako aj pozornosť zo strany štátnych inštitúcií  a samosprávy – najmä v tak exponovanej dobe ako je rok 2020 zasiahnutý pandémiou a ekonomickou krízou.

Spoločnosť sa pri honbe za ekonomickými ukazovateľmi (i pandemickými) musí vyhnúť hroziacemu vedľajšiemu efektu, aby nám napokon v spoločnosti nevyrástla zabudnutá generácia /lost generation/. Zlepšovať veci môžeme iba spolu. Každý príspevok odborný, materiálny alebo finančný pomáha podporiť projekty na rozvoj talentov.

 

O občianskom združení PRO Talent Slovakia

Cieľom PRO Talent Slovakia je podporovať všeobecne prospešné aktivity v spoločnosti, najmä; vzdelávanie, kultúra, šport, ochrana a rozvoj zdravia, ochrana a rozvoj životného prostredia, podpora sociálne slabších, podpora dospelých a mládeže v zdravom životnom štýle a vytváranie podmienok na uspokojovanie záujmov a potrieb svojich členov, ale aj ostatnej verejnosti.

PRO Talent Slovakia sa aktívne podieľa na realizácii športových, kultúrnych, spoločenských, sociálnych, výchovných, vzdelávacích, zdravotných, relaxačných a voľno-časových aktivít, činností a podujatí.

PRO Talent Slovakia vytvára materiálne, technické a fondové podmienky pre uspokojenie športových, kultúrnych, informačných, sociálnych, záujmových, vzdelávacích, zdravotných a voľno-časových potrieb pre všetky vekové kategórie, sociálne skupiny obyvateľov a svojich členov.

 

Kontakt:  
PRO Talent Slovakia - Podpora talentov
, Hrušková 44H, Bratislava 831 06
Ing. Jasna Rumanková,  tel: +421-944-072-840, email: sport@protalent.sk , web: www.protalent.sk

Občianske združenie PRO Talent Slovakia. Registračné číslo VVS/1-900/90-58780, Registrový úrad MV SR,
IČO: 52974031, Účet SK65 1100 0000 0029 4408 8432, Tatra banka, a.s.

Obľúbené príspevky z tohto blogu

PROTalent SK ZADAR SUMMER 2021 VIŠNJIK

Tam kde nechodí slnko, chodí lekár, bolo heslo tohtoročného PROTalent Zadar kempu 2021 pre deti a mládež. V tomto postcovidovom období, ošiali ktoré zasiahlo každého z nás a naše okolie priamo či nepriamo, sme pracovali na tom, aby sa bezpodmienečne v našich možnostiach konali letné aktivity pre talentovanú mládež, ktorá takmer celý rok "presedela" doma na rôznych "zoom" videokonferenciách a nielen fyzicky ale najmä psychicky trpeli deti .  Nebola to len zasiahnutá školská výuka, ale najmä pretrhnuté kamarátstva, nedostatok pohybu, nedostatok pohybu vonku počas slnečných dní, sediac doma v ére "četu". Občianske združenie PRO Talent Slovakia aj v roku 2021 úspešne realizovala 14 dňový letný športový tábory pre talentovanú mládež.  Súčasťou pobytu zabezpečil o.z. PRO Talent Slovakia aj financovanie cestovných nákladov, ubytovania, celodennej stravy, sprievodného programu, v neposlednom rade prenájmu športových priestorov a kvalifikovaných trénerov pre všetký

Pomôžte nám podporiť talenty

Aj tento rok organizujeme pre deti a mládež letné športové kempy prostredníctvom o.z. PRO Talent Slovakia. Navyše počas školského roka priebežne financujeme talentované deti v partnerských športových kluboch ako sú GBA akadémia a BSC klub v Bratislave.   Občianske združenie PRO Talent Slovakia o.z. pomáha deťom z nízkopríjmových rodín dostať sa k športovým aktivitám a podporiť ich talenty. Cieľom činnosti občianskeho združenia je čím viac detí podporiť, zabezpečiť im výstroj, športové potreby, sústredenia a športové podujatia.    Viac informácií o našej kampani sa dočítate tu:   https://www.donio.sk/pomozte-podporit-talenty      

Podporili sme účasť talentov so Slovenska na prestížnom medzinárodnom športovom podujatí

 Podporili sme účasť talentov so Slovenska na prestížnom medzinárodnom športovom podujatí V dňoch 15.-18.12.2022 sa konalo športové podujatie Young Guns medzinárodných basketbalových zápasov mládeže za účasti tímov z USA, Holands, Španielska, Talianska, Česka a pod.  Občianske združenie PRO Talent Slovakia v spolupráci s partnermi Kofola, spoločnosťou Servis Realít a predajňou numizmatiky MINCE.SHOP podporilo účasť slovenských športovcov na tomto medzinárodnom podujatí.  O podujatí: Šiesty ročník YOUNG GUNS GBA Invitational: Budúce hviezdy svetového basketbalu opäť mieria do Jindřichovho Hradca a Pelhřimova. Svetové basketbalové veľkokluby opäť vysielajú do Česka svoje najväčšie talenty. Nádejní hráči z Európy aj zámoria sa stretnú na šiestom ročníku prestížneho turnaja YOUNG GUNS GBA Invitational 2022. Do Česka sa ako vždy zíde veľmi atraktívna medzinárodná konkurencia.  YOUNG GUNS GBA Invitational 2022 prebehne v dňoch 15. - 18. decembra v Pelhřimove a Henrichovom Hradci. V štyroch d